Co z dyplomami uzyskanymi na Collegium Humanum? Jest decyzja rządu
Informację w tej sprawie Centrum Informacyjne Rządu przekazało w opublikowanym w środę komunikacie.
Dyplomy MBA z Collegium Humanum nie będą uznawane
"Rada do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych nie będzie uznawać dyplomów MBA uzyskanych w Collegium Humanum w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych" — czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.
Jak przypomniano, Rada jest niezależnym organem pomocniczym, który działa przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do jej zadań należy wydawanie opinii na temat osób, które chcą zasiadać w radach nadzorczych i zarządach spółek Skarbu Państwa.
"Członkowie rady oceniają przede wszystkim, czy kandydat posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności wymagane do pełnienia funkcji członka organu nadzorczego" – zauważa CIR w komunikacie.
Problem z dyplomami Collegium Humanum
Jeszcze we wtorek serwis Money.pl informował, że posiadacze dyplomów MBA z Collegium Humanum wciąż mogą na ich podstawie ubiegać się o stanowiska w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.
"Chętni do rad nadzorczych i zarządów państwowych spółek muszą uzyskać pozytywną opinię działającej przy KPRM Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa. Niemal każdego dnia pozytywnie opiniuje ona od kilku do kilkunastu osób, które chwilę później ogłaszane są jako nowi członkowie rad nadzorczych lub zarządów spółek" – wskazywał serwis.
Na pytanie skierowane przez dziennikarzy w tej sprawie Maciej Wiewiór, zastępca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu oświadczył, że Rada nie dysponuje ani uprawnieniami ani narzędziami, które pozwoliłyby na weryfikację dyplomów uczelni wyższych uzyskanych przez kandydatów do rad nadzorczych. Jak podkreślił, decyzję dotyczącą unieważnienia danego dyplomu może podjąć jedynie sąd.